Академик Пд детронира Берое за сблъсък с Рилски спортист

26197711_1560251280725742_9083571468286620963_o

Купата на България ще има нов носител. Берое бе детрониран, след като отстъпи и в реванша с Академик Бултекс 99. Пловдивчани стигнаха до успех с 81:79 в Стара Загора във вълнуващ мач и така се класираха за полуфиналите на надпреварата. Там те ще се изправят срещу Рилски спортист, който очаквано взе и втория мач с Ямбол, този път със 106:74.

Безспорно двубоят в Общинската зала в Стара Загора бе гвоздеят на програмата днес. Селекцията на Асен Николов се възползва от многото проблеми на домакините и взе реванша, макар накрая да можеше и да загуби. Авансът от 6 точки за гостите след първия двубой обаче бе незаличим за сегашното състояние на състава на Любомир Минчев. „Заралии” бяха без болния Аджехи Бару, като към лазарета им се присъедини и Станислав Цонков. Гардът бе контузил глезена си в началото на седмицата и остана извън състава. На фона на всичко това, Майк Ди Нуно също „допринесе” за поражението. Американецът направи силно първо полувреме, но в началото на последната част, когато вече имаше 30 точки в актива си, при 6 отбелязани тройки, си изпусна нервите. Гардът лиши Минчев от услугите му, след като бе дисквалифициран заради спречкване с Димитър Димитров от гостите. Така, вече и без основния си реализатор, Берое нямаше как да обърне развоя на събитията и да се надява на чудо.

Пловдивчани ще срещнат следващия месец Рилски спортист. Самоковци нямаха никакви проблеми с Ямбол, като всичко в сблъсъка бе предопределено още на почивката. Людмил Хаджисотиров и Иван Чолаков използваха мача, за да пуснат всичките си баскетболисти на паркета, заформяйки своеобразна контрола.