Барселона остана в подножието на Акропола

Всяко нещо приключва, било то рано или късно, но към момента това се случи с добрата серия от пет поредни победи във всички турнири на Барселона, а не с тази от домакински успехи на Панатинайкос. Гръцкият колос не знае що е то да загубиш у дома в Евролигата във вече 9 мача през сезона, след като подчини и набралите скорост каталунци с 84:75.

Александър Везенков получи 15 минути в “ОАКА Арена” в Атина и въпреки че многократно е показвал какво може тук, най-вече с екипа на Арис (Солун), това не се случи сега. Българинът бе изолиран в нападение и вкара единствената си стрелба за четвърт час, завършвайки с 2 точки и 2 борби, като се понрави с добро позициониране в защита.

Шави Паскуал изведе настоящия си тим до сладък успех над бившия си такъв след отлично второ полувреме, в което Ник Калатес, Джйемс Гист и Никос Папас отказаха гостите от устрема им да си тръгнат като победители от историческия град.

Калатес водеше атаката на своите като по учебник и направи 12 асистенции, които комбинира със 17 отбелязани точки. Джеймс Гист също вкара 17 точки, Папас се задоволи с 15, а Крис Сингълтън с 14.

Тома Йортел с 18, но и едва 3 асистенции бе най-добър заБарселона. Анте Томич вкара 12, а Адриен Морман – 11.

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промяна )

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промяна )