Левски Лукойл не сбърка срещу Черно море

Близо 700 зрители в зала “Универсиада”, сред които и Валентин Златев и Тодор Стойков, видяха първата домакинска победа на Лукойл Левски след мащабния ход, който направи петролната компания, преминавайки от Правец в столицата София. Селекцията на Тити Папазов се разправи с окъселия състав на Черно море Тича и взе преднина от 20 точки преди реванша след 83:63 в първия четвъртфинал в турнира за Купата на България.

КАКВО СЕ СЛУЧИ

Столичани дадоха едно полувреме на съперника си, след като през първата половина на двубоя бяха далеч от истинските си възможности, а варненци, макар и в ограничен състав, играеха на върха на своите. Това обаче се промени напълно след подновяването на играта и през третата част домакините наваксаха изоставането от 34:39 на почивката, за да поведат с 61:55 след 30 минути, а това бе началото на края за гостите. В последната част Черно море бе удържан до само 8 точки срещу близо тройно повече за окриления тим на Лукойл Левски и така се стигна до 83:63 преди ответния двубой в морската ни столица след седем дни.

ИГРАЧ НА МАЧА

ddt_mOul1EykRV_t0ybC3Q

Кийт Клантън (Левски Лукойл)

Опитният американски център показа класата си с 12 точки, 9 борби, 4 асистенции и по 1 чадър и открадната топка за 28 игрови минути. Бившият играч на ПАОК бе изключително ефикасен с 60% в стрелбата от игра, за да навърти впечатляващия коефициент от 23 пункта и в същото време да не направи нито 1 грешка.