Академик Бултекс 99 и Берое оставиха отворен реванш

Академик Бултекс 99 победи Берое с 84:78 и по този начин всичко в сблъсъка от четвъртфинала за Купата на България остава отворено. Реваншът в Стара Загора ще се проведе на 17 януари и се очертава също толкова интригуващ, колкото и двубоят днес. Пловдивчани взеха преднина от 6 точки, но предвид развоя на срещата, то те както могат да съжаляват, така и да се радват на този успех.

Двата отбора се постараха да създадат наистина качествен мач, в който редуваха върхове и спадове. В крайна сметка обаче „студентите” си заслужиха победата, след като показаха по-здрав характер и по-дълга ротация. Именно това оказа влияние в крайните минути, когато всъщност бе изкован и успеха.

Очаквано съставът на Асен Николов бе по-добър в подкошието, където се възползва от отсъствието на Аджехи Бару. Центърът така и не се завърна след поклонението на загиналия му брат, като оправданието му е заболяване. Без него Берое е уязвим на ниския пост, а Академик Бултекс 99 използва това и хвана 5 борби в нападение повече от съперника си. Освен това домакините вкараха и 12 точки отгоре именно в подкошието. „Заралии” отговориха с добра стрелба от тройката – 11 успешни от 26 опита, но не успяха да вкарат при последните си 4 изстрела.

Двата отбора си размениха по две части, но за радост на домакините, те бяха по-силни именно в последната. В началото на четвъртата четвърт Берое поведе със 7 точки, но след силни изяви на Димитър Димитров и Юмипиг „студентите” обърнаха. Всичко се реши в заключителните 5 минути, когато Академик Бултекс 99 направи серия от 13:1 и от 64:69 поведе със 77:70, за да вземе ценния успех.

Димитър ДИМИТРОВ

Крилото направи поредния си силен мач, след като се завърна в родния Пловдив. Националът завърши със 17 точки, 7 борби, 3 асистенции и 2 отнети топки за 35 минути на паркета, водейки страхотна битка с друг играч на Любо Минчев в представителния ни тим – Александър Янев.