Синият Лукойл тръгна трудно

Левски Лукойл отвори новата глава в българския баскетбол с трудно начало срещу Берое. “Сините” спечелиха с 81:74 в Стара Загора и през голяма част от мача водеха с добра разлика, финалните минути бяха трудни и те трябваше да треперят, след като смелчагите от състава на Любо Минчев ги озориха доста.

КАКВО СЕ СЛУЧИ

Александър Янев бе човекът-оркестър за Берое, подкрепян от Тихомир Желев и Николай Николов, но по-дългата ротация на гостите се оказа ключова, макар те да бяха на едва няколко тренировки заедно. Берое догонваше двуцифрено изоставане в продължение на повече от 30 минути, като за капак остана и без треньора си, изгонен за два бързи технически фаула. Окрилени от подкрепата на верните си фенове, заралии намериха сили да съкратят до само 5 точки разликата, която в един момент бе 18, но това се случи прекалено късно (74:79) и така седмината играчи на домакините се поздравиха единствено с по-почетна загуба.

Противно на появилите се в някои медии твърдения, масивна гостуваща агитка нямаше, като феновете на столичани бяха най-много 50 души.

И двата клуба бяха без основни фигури – Берое без центъра си Аджей Бару, а Лукойл Левски без Станимир Маринов.

ИГРАЧ НА МАЧА

Александър Янев (Берое)

Националът бе категоричен лидер на своя тим и въпреки загубата заслужава признание за усилията си. Той се открои ярко над всички останали на паркета в зала “Общинска” в Стара Загора след 25 точки, 9 борби, 1 асистенция, 1 открадната топка, 1 чадъра и 66% за 2 точки, 57% за 3 точки и 83% от наказателната линия.

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промяна )

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промяна )