Везенков започна 2018 почти перфектно

След изненадващата новина по-рано през днешния ден, че Лукойл започва да финансира Левски 2014 за сметка на Академик, подписана от Сашо Везенков, друга личност с това име бе замесена в баскетболни подвизи, но в Испания. Александър Везенков започна 2018 година по почти перфектен начин и отново натри носа на треньора си Сито Алонсо, като пак показа какво е изпускал той в двата месеца, в които го бе пратил на заточение извън състава.

Крилото помогна на Барселона да спечели гостуването си на Гипускоа Баскет в Сан Себастиан със 101:77. Александър вкара 14 точки за 23 минути на паркета в града на брега на Бискайския залив, където миналата година играеше друг българин – Алекс Симеонов. Везенков наистина бе почти перфектен – със само два пропуска в общо осем стрелби. 2/2 за 2 точки, 3/4 от тройката и 1/2 от линията за наказателни удари. Това обаче далеч не бе всичко. Левичарят хвана 4 борби, блокира 2 стрелби и открадна веднъж топката от съперниците си.

Победата изстреля Барса в челната тройка на испанското първенство, с еднакъв актив с четвъртия Фуенлабрада – 10 победи и 4 загуби. Валенсия е на второ място с 10-3, а лидер е Реал (Мадрид) с 12-1.

След само два дни на Барселона предстои тежка европейска задача – домакинство на ЦСКА (Москва) в Евролигата.