Американско дуо и Бозов сломиха Академик Пд

26001255_1560251534059050_32412494022953635_n

Рилски спортист завърши подобаващо 2017 година. Самоковци ще посрещнат 2018-а като лидер в НБЛ, след като сломиха Академик Бултекс 99 с 97:89 в последния двубой за годината в първенството. Тимът на Людмил Хаджисотиров се възползва от почивката, в която е Лукойл Академик и изпревари „студентите“ и Балкан с точка. Момчетата на Удо събраха 19 от 8 успеха и три поражения, докато шампионите и „зелените“ са след тях с по 18, от 8 победи и 2 загуби.

Домакините показаха изключителна ефективност в нападение, като за това свидетелстват и 29-те асистенции, които записаха. Самоковци раздаваха перфектно топката, а на фона на тези завършващи подавания допуснаха само 12 грешки. От другата страна съставът на Асен Николов не бе толкова идеен и остана с 14 асистенции срещу 13 подарени топки. „Студентите“ компенсираха с 15 борби в нападение, но те не им донесоха особен позитив.

Двубоят на практика бе равностоен до последните 5 минути. Гостите от Академик поведоха с 85:83, но в оставащото време позволиха на домакините да направят впечатляваща серия от 14:4, което беляза петото поражение на пловдивчани в 11 двубоя.

Дерик РАЙТ

26167927_1560251457392391_1876464770569234387_n

За този приз има трима кандидати. Освен Райт за него са достойни още Йордан Бозов и Евън Раванел. Гардът на Рилски обаче си заслужава признанието, предвид впечатляващите 20 точки, 11 асистенции, 7 борби и 3 откраднати топки, при само една грешка за 32 минути! 38-годишният Бозов записа 17 точки и 9 асистенции, а от пейката центърът Раванел се включи с 29 точки и 7 борби.