Шумно завръщане за Везенков

Александър Везенков отново попадна в състава на Барселона в Евролигата, като този път се погрижи да вдигне шум и да допринесе максимално за края на лошата серия на отбора. Испанците сложиха точка на поредицата от пет загуби, като спечелиха гостуването си в Москва на Химки с .

Каталунците нокаутираха руския си съперник с убийствена последна част. Тогава Барса нанасяше удар след удар, или по-скоро кош след кош срещу ошашавения си съперник, чийто треньор е бившия наставник на “лос кулес” – Йоргос Барцокас. След 22:8 в последните 10 минути всичко бе решено в полза на гостите, които ще поемат на дългия път към дома с усмивка и пета победа за сезона на сметката си.

Везенков изигра най-добрия си двубой в Европа този сезон и за 17 минути бе сред най-ефективните за дългоочаквания триумф на своя тим. Сашо вкара 8 точки след 2/4 за 3 точки и 1/1 за 2 точки, открадна 3 топки, овладя по 2 борби в нападение и защита и добави 1 асистенция за коефициент от общо 13 пункта.

По-полезни от него бяха единствено Анте Томич с 12 точки, 8 борби и 4 асистенции, както и Адам Ханга с 9 точки, 5 борби и 4 асистенции и Викгор Клавер с 14 точки, 6 борби и  1 асистенция.

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промяна )

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промяна )