Победа за Берое за край на 2017 г.

Берое приключи с победа най-успешната година в историята на клуба. Момчетата на Любомир Минчев явно вече забравиха тежката серия от 5 поредни поражения в НБЛ и завършиха 2017-а с два последователни успеха. Те ще посрещнат Нова година доволни от свършената работа, след като сразиха Ямбол със 103:84 в зала „Диана”. Носителите на Купата и Суперкупата на страната изиграха много солидно второ полувреме, благодарение на което успяха да пречупят съпротивата на състава на Иван Чолаков. От своя страна домакините допуснаха 8-ото си поражение в 11 срещи.

„Жълтите” от Ямбол се представиха по-добре в първите 18 минути от сблъсъка. В този период те се възползваха от многото грешки, които гостите правеха и поддържаха лек аванс от 4-6 точки. Липсата на достатъчно класа и най-вече на равностойни смени обаче си каза думата и след почивката нещата на паркета се промениха. „Заралии” сведоха до минимум брака в изявите си, а с това започнаха да контролират събитията и логично стигнаха до успеха.

В самия край на втората част домакините водеха с 39:34. Тогава на преден план изпъкна центърът на Берое Аджеи Бару. Африканецът поведе своите към обрат и след серия от 7:0 гостите поведоха с 41:39 и повече не погледнаха назад.

Аджеи БАРУ

Представителят на Кот д`Ивоар бе над всички за победата със своите 30 точки, като добави още 10 борби и 2 асистенции. Той постигна впечатляващия дабъл-дабъл за 27 минути, пропускайки само 2 от 13-те си атаки.