Коледни подаръци за Балкан

25591676_1553433031407567_7854959710628937065_n

Балкан спечели за втори път този сезон срещу Лукойл Академик, оставайки единственият тим в НБЛ, постигал победа над шампионите в първенството. „Зелените“ от Ботевград си направиха страхотен коледен подарък, след като сразиха „студентите“ с 99:91 насред Правец. Спорно обаче може да се каже, че съставът на Небойша Видич бе гост днес, предвид огромната подкрепа, която тимът получи от верните си фенове. Успехът бе още по-ценен за Балкан, предвид че един от най-добрите баскетболисти на тима Игор Кесар е с травма и не взе участие. Поражението пък е първо за Лукойл Академик под ръководството на Георги Давидов в НБЛ.

Двубоят може да спори за най-качественият и интригуващ за гледане от началото на сезона. А няма как да изкривим истината, като кажем, че Балкан бе отборът, който реално заслужаваше да спечели този сблъсък. „Зелените“ показаха по-стойностни и отборни движения, като освен това играта им бе по-изчистена откъм грешки. Не случайно гостите завършиха с 18 асистенции и 10 „подаръка“, докато от другата страна домакините имаха 14 завършващи подавания и 18 грешки. Агресията в нападението на Балкан имаше водеща роля в развоя на мача. „Зелените“ застанаха цели 35 пъти на наказателната линия, като вкараха 27 точки от тях. Лукойл Академик пък изпълни 17 фаула и реализира 13.

Двубоят ще се запомни както с качествените отигравания, така и с много спорни моменти и отсъждания. За щастие те не повлияха на крайния резултат. Балкан успя да отвори малка разлика в средата на последната четвърт, но ключови бяха отиграванията на Дивон Уошингтън. Американецът вкара 9 поредни точки, включително и важна тройка, чрез които гостите успяха да пречупят шампионите и да сложат точка на спора.

Дивон УОШИНГТЪН

a67d1fcbd62a44d8ec8c01b04fa5a65dS1

Крилото, освен че имаше страхотни заслуги в края на мача, бе на постоянно високо ниво през цялото време. Той игра 34 минути, за които постигна 24 точки, 8 борби и 2 чадъра.