Алонсо навлече „железния анцуг“ на Везенков

drrhrjpwaaa3f9v

Изгнанието на Александър Везенков в Барселона можеше и да изглежда приключило, но на практика продължава. И то по доста по-неприятен начин.

След като поигра срещу Уникаха в Евролигата през седмицата, снощи 206-сантиметровото ни крило за втори пореден път попадна в групата на Сито Алонсо за европейския клубен турнир. Каталунците гостуваха на Баскония в 14-я кръг , като записаха поредна пета загуба – с 82:85, а Везенков изгледа целия мач от резервната скамейка.

Драмата

Барса беше близо до победата, като навакса изоставане от 25 точки при 45:70 малко преди края на третата четвърт. През първите 5 мин. на финалната част обаче, след серия от 19-0, съотборниците на Везенков изравниха за 75:75. 47 сек. преди финалната сирена тройка на Хуан Карлос Наваро направи резултата 82:81 за Барса, но бившият играч на каталунците Марселиньо Уертас и Торнике Шенгелия вкараха общо 4 наказателни удара и донесоха победата на Баскония.

tornike-shengelia-celebrates-baskonia-vitoria-gasteiz-eb17

След поражението Барса е на 13-о място с 4 победи и 10 загуби, докато Баскония е на 9-а позиция с баланс 7:7.

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промяна )

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промяна )