Лейкърс мина през Хюстън на „Куз-контрол“

Untitled

Кайл Кузма продължава да е едно от най-горещите имена в битката за Новобранец на годината в NBA, а в последния си мач за ЛА Лейкърс – победата със 122:116 над Хюстън като гост, се представи повече от впечатляващо.

Крилото завърши с 38 точки при стрелба 12/17 и 7/10 от тройката, като беше с основна заслуга за това Лейкърс да сложат край на серията от 14 поредни победи на Рокетс. Към високата си резултатност Кузма добави 7 борби и 4 асистенции, а след мача хладнокръвно призна, че е очаквал от себе си да вкарва толкова много още в новобранския си сезон.

Освен краят на победната серия, Хюстън трябваше да преглътнат още един горчив хап. В началото на четвъртата част Крис Пол се прибра, накуцвайки, в съблекалнята, а от клуба обясниха травмата като „болки в левия крак“.