Лукойл напомни на Рилски кой е шефа

Шампионите от Лукойл Академик бяха пределно мотивирани и достатъчно убедителни в дербито на върха на НБЛ. Играчите на треньора Георги Давидов спечелиха с 93:76 в “Арена Самоков” срещу местния Рилски спортист, за да се откъснат начело на временното класиране и да прекъснат победната серия на домакините, която се състоеше пет поредни успеха и в същото време да удължат своята, която вече се простира на цели седем мача без поражение.

КАКВО СЕ СЛУЧИ

Почти перфектно начало се оказа напълно достатъчно за гостите от Правец, чийто аванс прехвърли 10 точки още в първата част, която започна с 18:7 в тяхна полза, а след това те затвърдиха стабилния си старт, като не изпуснаха лидерството в оставащите малко повече от три четвърти до финалната сирена. Академик игра с настроение и показа висок отборен дух и впечатляващо взаимодействие през целия мач, а убедителната победа бе напълно заслужена.

ИГРАЧ НА МАЧА

Христо Николов (Лукойл Академик)

Един от двамата най-опитни българи в състава на Георги Давидов показа, че с напредването на годините и натрупването на все повече опит, става все по-добър. Бившият капитан на националния отбор на България бе на страхотно ниво и с отдадеността си спечели и неутралните фенове, а междувременно натрупа статистика от 18 точки, 3 борби, 1 асистенция и 1 чадъра за 28 минути. Юношата на ЦСКА вкара и трите си опита от тройката.

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промяна )

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промяна )