Вълшебникът Дончич реши Ел Класико

Александър Везенков за пореден мач бе извън състава на Барселона, като този път тиражираната версия бе мускулно пренатоварване, а в негово отсъствие съотборниците му пак загубиха в Евролигата. Реал (Мадрид) спечели първото издание на Ел Класико в евротурнирите този сезон с 87:75 на собствен терен в испанската столица.

18-годишният вълшебник в състава на “белите” на име Лука Дончич пак бе в центъра на всичко интересно и реши срещата в полза на своя тим. Словенският майстор вкара 16 точки, даде 7 асистенции, овладя 6 борби, а извън чисто сухата статистика направи далеч повече.

Европейският шампион вкара кош в последната секунда през почти целия терен, а също така прати Виктор Клавер на пода след зашеметяващ кръстосан дрибъл. Дончич игра едва 26 минути и постигна точно такъв коефициент – 26.

Петима други играчи на Мадрид вкараха минимум по 10 точки, а цялостно домакините бяха в ритъм с 13 тройки от 35 шута. За сравнение – Барселона завърши с 4 от 20.

Анте Томич вкара 12 точки на бившия си отбор, а Адриен Морман и Виктор Клавер, които взимат минутите на Везенков бяха трагични – Морман вкара 4 точки за 19 минути, а Клавер игра едва 6 и не направи нищо. Пиер Ориола добави 11 точки.

Затъването на Барселона продължава и “блаугранас” вече имат двойно повече загуби отколкото победи – 8.

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промяна )

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промяна )