Аврамов напомни на Левски 2014 какво може

Screen Shot 2017-12-10 at 8.20.45 PM.pngЛукойл Академик се поздрави с шестата си поредна победа и общо седма от началото на сезона в НБЛ, след като победи с 84:78 като гост Левски 2014. „Сините“, които днес бяха в жълтите си екипи направиха всичко по силите си, за да не позволят на фаворитите да си тръгнат с победата, но усилията им бяха попарени в края от Божидар Аврамов.

КАКВО СЕ СЛУЧИ

Левски 2014 водеше с 10 точки разлика в един момент от третата част, но последвалия щурм от страна на Лукойл се оказа твърде много за столичния тим. На практика шампионите си осигуриха победата през второто полувреме и по-конкретно – след силни моменти в края на третата и четвъртата части.

Точно тогава тимът от Правец нанесе своите удари, първо със серия, направила резултата 64:64 преди последната четвъртина, а във финалните минути на двубоя в „Универсиада“ гостите отново избухнаха с добра серия, за да затворят спокойно нещата в своя полза.

ИГРАЧ НА МАЧА

Божидар Аврамов (Лукойл Академик)

19 точки, 5 асистенции, 2 откраднати топки, 1 чадър и 4 борби при 60% успеваемост в стрелбата от игра обобщават доста добре представянето на Божидар Аврамов. Гардът вкара важна тройка в края на третата част, а в последните минути на мача наниза пет поредни точки, които поведоха Академик към победата, а в самия край подписа успеха с два наказателни удара.