Ямбол спря устрема на Черно море

23659267_1517707344980136_1268364383142458712_n

Изненадващо или не, но устремът на Черно море Тича намери своя край в Ямбол. Домакините от града край река Тунджа, нанесоха болезнен удар по амбициите на варненци и ги приземиха след серията от три поредни победи. Съставът на Иван Чолаков надигра „моряците“ със 76:70 и регистрира втория си успех от началото на сезона. При това без контузения Николай Върбанов, който не е на разположение на домакините. Поражението бе първо за селекцията на Дарин Великов в този и вид, след като бе позволено на клуба да картотекира попълненията си преди месец.

Баскетболистите на Ямбол пречупиха съперника си благодарение на солидна игра на хората, които се включиха от пейката на тима. Те реализираха 29 точки, срещу само 18 от страна на гостите.

Домакините не се пречупиха в началото, въпреки че допуснаха изоставане от 10 точки след първата четвърт. Те бързо се върнаха в мача, с което показаха, че няма да се предадат лесно. Всичко бе решено в последната минута, когато Стойо Чолаков хвана борба в нападение при 70:70 и бе фаулиран. Той не трепна, а пропуски на Острев, Грозев и Боцка бяха наказани с кошове на Евгени Иванов и Перин за крайния резултат.

Алън АРНЕТ

4854853c304e0135d9eb3bfcfc6724fbS1

Гардът на Ямбол игра 40 минути без смяна и се отплати на Иван Чолаков с 21 точки, 12 борби, 4 асистенции и 2 чадъра.