Пропадането на Берое продължава

22815393_1497649113652626_129246341813785875_n

Академик Пловдив нанесе пето поредно поражение на Берое. Тимът на Асен Николов задълбочи още повече кризата на „заралии“, след като ги надигра с 94:91 насред собствената им зала в Стара Загора. „Студентите“ се възползваха по най-добрия начин от проблемите в нападението на домакините и на свой ред взеха петия си успех в НБЛ. Съставът на Любомир Минчев показа нагледно, че изпитва огромни затруднения с организирането на играта си. На бавни нападения носителят на Купата и Суперкупата на България не може да се ориентира, а гардът Майк ДиНуно все още не може да отговори на очакванията. Алтернативата му – Евгени Хаджирусев пък е твърде плах, за да поеме нещата в свои ръце.

Въпреки всичко това, сърцатата игра на баскетболистите на Берое бе напът да донесе обрат. След катастрофална втора четвърт и безобразно поведение от ДиНуно, който за първото полувреме не направи нищо запомнящо се, заралии изоставаха в един период с 20 точки. На почивката обаче Минчев явно бе свършил добра работа и неговият тим поетапно намали пасива си. За съжаление на феновете на домакините и за радост на момчетата на Николов, времето не стигна да Берое за обрат.

В последната минута играчите на домакините свалиха разликата до само 2 точки. Те имаха възможност да изравнят за 93:93 и да пратят мача в продължение, но Александър Янев бе споходен от малшан, пропускайки на бърза атака под самия кош. В последствие Дурчев вкара един наказателен удар, което отвори нов шанс за Берое с изстрел от тройката. Тихомир Желев обаче бе блокиран от Станислав Ваклинов, а опитът за добавка на Янев отново не сполучи.

Мартин ДУРЧЕВ

c8b0223c12a1c03c0ae2cdef2a3c078eS1

Крилото изигра добър мач, в който вкара 4 тройки от 8 опита и завърши с 19 точки, 6 асистенции, 3 борби и само 2 грешки. Въпреки пропуска си, Янев бе този, който заслужи признание за Берое със своите 28 точки и 14 борби.