Черно море довърши Спартак

24232381_1532217413529129_5364878390486919307_n

Черно море Тича се класира за 1/4-финалите на турнира за Купата на България. Варненци довършиха работата със Спартак Плевен и елиминираха състава на Александър Дяковски след нов успех, този път с 92:74 В първия двубой „моряците” стигнаха до значително по-трудна победа – 88:85.

Момчетата на Дарин Великов доминираха изцяло в подкошието, където вкараха 62 точки, срещу само 30 за гостите. Освен това те овладяха 53 борби, докато плевенчани хванаха само 29. Домакините бяха и по-комбинативни, постигайки 21 асистенции, а съперникът им 11.

Петима баскетболисти на Черно море Тича вкараха 11 и повече точки, а всеки един записан, взе участие в двубоя. За Спартак само трима минаха границата от 10 точки, като Герасим Николов се отличи с 29 точки.

Силите на Спартак Плевен на практика приключиха в последната четвърт. Там домакините натиснаха съперника си и успяха да отворят разлика, затваряйки мача убедително.

Милян БОЦКА

20171005123536

Сръбският гард на Черно море Тича свърши перфектно своята работа. Освен че вкара 15 точки, Боцка се отличи с по 7 борби и асистенции, като предизвика цели 6 нарушения срещу себе си за 25 минути на паркета.