Две птички не направиха пролет за Лукойл в Клуж

Христо Николов и Божидар Аврамов бяха единствените положителни герои за Лукойл Академик в последния европейски мач на шампионите на България за сезона. “Студентите” се сбогуваха с ФИБА Къп със загуба – 70:83 срещу един от бившите отбори на Гларуса, какъвто е румънския Клуж и завършват безславно международното си участие, започнало с Шарон Друкер и завършило с Георги Давидов начело на тима.

Николов сякаш бе на мисия срещу румънците и за 27 минути напълни коша на някогашния си тим с 21 точки при стрелба от игра 8/14 и 2/4 при наказателните удари, открадна 5 топки и балансира цялостното си представяне с 3 борби и 3 асистенции. Аврамов пък се понрави с 13 точки, 3 асистенции, 4 откраднати топки, 2 борби и само 1 грешка за минутка по-малко от опитния си съотборник.

КАКВО СЕ СЛУЧИ

Румънците бяха по-организирани през първата част, която затвориха при 8 точки преднина – 25:17. Силно начало върна българите близо до тях и към средата на втората четвърт Лукойл се доближи до 34:32, но Клуж завърши полувремето силно за 41:34 след 20 минути. След това домакините намериха как да поддържат разликата в добри за себе си измерения – 60:53 преди финалните 10 минути в Европа за гостите, в които дистанцията набъбна за финалното 83:70.

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промяна )

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промяна )