Балкан напусна ФИБА Къп с усмивка

image

Балкан постигна историческа победа във ФИБА Къп. „Зелените” от Ботевград устискаха успех над Брюксел с 89:84 след продължение и завършиха с усмивки участието си във втория по сила клубен турнир на европейската федерация. Това бе първа победа на Балкан в групова фаза на надпревара на Стария континент след 42 години пауза. Тя дойде по възможно най-изстрадания и болезнен начин, но както се казва – колкото по-трудно, толкова по-сладко.

Момчетата на Небойша Видич бяха на път да пропилеят за пореден път този сезон комфортен аванс. Те водеха с 13 точки в средата на третата четвърт, но в самия край позволиха да се стигне до позната драма. Срещата премина през серия от изравнявания в заключителните минути, като Павел Иванов можеше да донесе успеха в последната секунда, но пробивът му завърши с открадната топка.

След като пропиляха добър аванс и влязоха в продължение, момчетата на Балкан показаха характер и воля, за да вземат победата. Те успяха в допълнителните 5 минути да се съберат и с хладнокръвие надиграха белгийския си съперник.

Христо ЗАХАРИЕВ

Крилото игра цели 41 минути и в решителните моменти от срещата бе именно онзи водещ баскетболист, който се очаква да бъде в състава на „зелените”. Захариев завърши мача с 18 точки, 6 асистенции и 5 борби, като застана цели 11 пъти на наказателната линия.