Морето се оказа дълбоко за Берое

Видимият подем в редиците на Черно море Тича продължава с пълен ход. Третата поредна победа на варненци е факт, а жертвата им днес се казваше Берое. Сребърните медалисти от последното издание на НБЛ и настоящи носители на Купата на България не успяха да се противопоставят на храбрата селекция на Дарин Великов и така победата бе за домакините, макар и след продължение – 97:91.

КАКВО СЕ СЛУЧИ

Черно море успя да пропилее преднина от 14 точки, която бе изградена през първото полувреме, но все пак съумя да се пребори за победата след допълнителни 5 минути. Редовните 40 завършиха 86:86, като “моряците” бяха спасени от Милиян Боцка, реализирал изравнителен кош в самия край. В продължението в светлината на прожекторите влезе Драган Тубак, който бе замесен в 7 от общо 11 точки в петте финални минути – вкарвайки 5 и асистирайки за още 2.

ИГРАЧ НА МАЧА

Драган Тубак (Черно море Тича)

Сръбският център записа дабъл-дабъл от 15 точки и 16 борби за 37 минути на паркета в зала “Христо Борисов”. Процентът му на стрелба бе изключителен (7/10), а освен това даде 2 асистенции, напрви 1 чадър и открадна 2 топки от съперниците.

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промяна )

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промяна )