Маринов „посини“ Балкан в Ботевград

Левски 2014 направи голямата изненада на кръга в НБЛ. Столичани спечелиха със 70:67 като гости на Балкан в “Арена Ботевград”, показвайки изключтелен хъс и характер, като заличиха изоставане в двуцифрено измерение, за да се приберат в София като победители днес.

Това бе първа загуба за домакините и така в НБЛ вече няма отбор, който да не познава вкуса на поражението.

КАКВО СЕ СЛУЧИ

“Сините” тръгнаха доста по-добре, за да поведат с 10 точки след една част. Последва пробуждането на Балкан и 29:8 в рамките на вторите 10 минути, след които домакините бяха напред с добра преднина – 32:43 в средата на срещата. Ново избухване за столичния тим в така важната трета част даде криле на селекцията на Константин Папазов, водена от отличния Станимир Маринов – 54:53 преди финалната четвърт. В нея и двата тима се вкопчиха в здрава битка, от която победители излязоха левскарите, като именно Маринов подпечата триумфа срещу бившия си отбор, оформяйки финалния резултат 8 секунди преди сирената – 70:67.

ИГРАЧ НА МАЧА

Станимир Маринов (Левски 2014)

Националът затвърди добрите си изяви от мачовете с Финландия и Исландия. Вече на клубно ниво, Маринов вкара 25 точки за 37 минути игра, но не спря само с това. Статистиката му бе допълнена от 5 борби и 3 асистенции, както и 4 тройки от 10 опита.

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Промяна )

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Промяна )