Давидов започна ударно като старши

Лукойл Академик записа убедителна победа в дебютния двубой на новия си треньор Георги Давидов. Бившият капитан на ЦСКА започна по перфектен начин престоя си начело на шампионите – с победа със 112:81 над гостуващия тим на Ямбол.

Както е известно, Давидов пое юздите на отбора от Правец след напускането на Шарон Друкер в посока Израел. Преди това той бе част от неговия щаб.

КАКВО СЕ СЛУЧИ

Напълно в реда на нещата домакините бяха по-добри от начало до край. Още в първата част те полетяха с 30 реализирани точки, но след това дадоха леко отстъпление, за да се приберат на почивка при резултат 51:41. Нови 30 точки в третата част сложиха точка на спора, а още 31 в последните 10 минути оформиха крайния изход в Спортния комплекс.

Академик вкара 13/30 от тройката, като отличник в това отношение бе новото попълнение Дъстин Уеър с 4/5. Той бе един от петимата играчи, преминали границата от 10 реализирани точки.

ИГРАЧ НА МАЧА

Джъстин Нокс (Лукойл Академик)

Американецът вкара 20 точки за едва 19 минути игра. Той се включи като резерва и бе изключително ефективен както от игра (8/11), така и от наказателната линия (4/5). Крилото се отличи и със 7 борби, 4 асистенции и 3 откраднати топки, за да бъде най-полезен в целия двубой с коефициент от цели 30 пункта.