Лукойл хвърли здрав бой на осакатен Берое в последния мач на Друкер

Лукойл Академик срази Берое с 95:66 в сочения за дерби сблъсък между двата отбора. Такова обаче така и не се получи, след като „студентите” обезличиха домакините още в самото начало и след това се възползваха от по-дългата си ротация и проблемите, които има в състава на Любомир Минчев. Както се очакваше, „заралии” не разчитаха на контузения Майк ДиНуно, а включването на новия център Аджехи Бару се усети единствено вече при решен двубой.

Срещата бе последна за Шарон Друкер начело на шампионите ни. Израелският специалист напуска клуба само 3 месеца, след като го пое. Причината – той ще поеме Апоел Ейлат в родината си. Новината бе разпространена от медиите в страната. Той пристигна в Правец преди сезона с впечатляваща визитка и големи очаквания, които така и не оправда. Под неково ръководство Лукойл Академик не успя да влезе в групите на Шампионската лига, а тази седмица отпадна и от ФИБА Къп. Освен това тимът загуби и Суперкупата на страната в драма именно с Берое. Тепърва ще стане ясно кой ще е новият треньор на „студентите”, но за фаворит се спряга вече бившият такъв – Тони Дечев.

Мачът в Стара Загора може да се окаже последен и за още един човек. В случая гардът на Берое Тери Уиснант, който получи тежка контузия в средата на третата четвърт. Американецът опита да направи чадър, но падна лошо и обърна лявото си коляно. Той бе изнесен на носилка в края на мача и се очаква диагнозата да е скъсани кръстни връзки.

Двубоят бе решен още в самото начало. След първите 7 минути домакините изоставаха с убийственото 0:20! Те опитаха да се върнат, но в средата на третата четвърт, след като свалиха разликата на 12 точки, получиха нова серия от 18:2 и мачът приключи.

Асен ВЕЛИКОВ

23157068_1504364659647738_8238248888023840948_o

Гардът на националния ни отбор изигра най-добрия си мач от началото на сезона. Плеймейкърът доминираше над Милен Дудев, като завърши мача с 10 точки, 6 асистенции и 3 борби, без да направи нито една грешка за 23 минути.