Две от две за новия Черно море

Черно море Тича записа втора поредна победа с обновения си състав. Варненци успяха да наложат волята си над Спартак в Плевен след 80:68 и показаха, че със селекцията, която бе направена през лятото, но не успяха да използват цели 4 мача, са способни да гонят много по-предно класиране, отколкото с юношеската си формация.

Тимът на Дарин Великов изигра стабилен двубой, в който насочи основната част от нападенията си там, където Спартак е най-уязвим – в подкошието. Варненци опитаха само 16 стрелби от тройката, срещу цели 44 за две точки, което им даде положителен резултат. От своя страна, домакините бяха с много нисък процент при далечната стрелба – едва 17, при 3 успешни. Те пробваха да се конкурират с „моряците” по техния стил на игра, но това не им свърши добра работа. Така Спартак остана единствен без победа, като вече има 7 поражения.

Двубоят премина равностойно до средата на последната четвърт. След като Черно море поведе с 5 точки обаче, гостите започнаха да контролират темпото и с хладнокръвие и характер накрая направиха серия от 7:0, в основата на която бе резервата Цветослав Острев.

Симеон ИЛИЕВ

23380310_1510720045678866_5251784188330520911_n

Крилото изигра втори пореден солиден двубой. Юношата на варненци се отличи с 21 точки и 6 борби, като добави и 2 асистенции за Черно море Тича при 37 минути на паркета.