Уникаха подхлъзна Фенербахче на старта

Фенербахче не започна защитата на титлата си в Евролигата по най-добрия възможен начин, а дори напротив. Уникаха (Малага) се пребори за победа над шампионите в първия кръг и това стана факт след 68:67 пред повече от 8000 фенове в “Паласио де Депортес Хосе Мария Карпена” в самото сърце на Андалусия.

“Малагеньос” сториха немислимото и след 30-минутна гонитба намериха начин да нокаутират истанбулския си съперник. “Фенерите” поддържаха добро темпо в първите три части на днешната среща, но последната бе синоним на пълен крах за възпитаниците на Желко Обрадович, който влязоха в нея с аванс от 50:57.

Уникаха влетя с добре организирана и здрава защита, която даде резултат и домакините поведоха с 60:57 сле 10 точки поред, превърнали се в серия от 18-3 и аванс от 68:60 две минути преди края. Въпреки че в последните 138 секунди кош за домакините нямаше, победата остана на испанска земя, след като Костас Слукас пропусна със сирената.

Всъщност цялата статистика на Уникаха, като изключим стрелбата от тройката (5/27), изглеждаше като извадена от учебник – 55% ефективност за 2 точки (22/40), 36 борби (14 в нападение), 15 асистенции и двойно по-малко грешки (8), както и 9 откраднати топки.

Уникаха овладя 16 борби под противниковия кош, като за тях немалка заслуга имаше Джеймс Огъстин, хванал 5 от въпросните отскочили топки.

Всички играчи на Жоан Плаза вкараха точки днес, а само един от тях прескочи десетте – Гиорги Шермадини с 12. Останалите бяха Деян Мусли с 9, Неманя Недович, Драган Милосавлевич и Адам Вачински вкараха по 8, докато Джеймс Огъстин и Рей МакКалъм отбелязаха по 6, Джеф Брукс остана с 5, а Сасу Салин и Карлос Суарес с 4 и 2.

Слукас бе най-добър за Фенербахче с 15 точки и 7 асистенции, а Джиджи Датоме и Ян Весели вкараха 13 и 12.