ЦСКА оцеля у дома, а Реал спечели в Истанбул

luka-doncic-real-madrid-eb17

Обичайните заподозрени ЦСКА (Москва) и Реал (Мадрид) започнаха новия сезон в Евролигата с победи. Руснаците оцеляха у дома срещу оказалия им сериозна съпротива италиански Олимпия (Милано) и постигнаха обрат, за да спечелят с 93:84, докато испанците си тръгнаха като победители от Истанбул, където надиграха Анадолу Ефес с 88:74.

ЦСКА се размина с домакинска издънка, която изглеждаше съвсем реална след трагична първа част, завършила 16:30 в полза на гостите от Милано. На полувремето домакините изоставаха с 38:48, но през оставащите 20 минути се съвзеха и се пребориха за победата след значително подобрение в защита и нападение за 93:84.

Серхио Родригес дебютира с 20 точки, 5 борби и 4 асистенции за ЦСКА в Евролигата, но твоа се случи при стрелба от игра 8/20 (4/8 от тройката). Нандо Де Коло вкара 19 точки за 21 минути, а най-резултатен бе Кори Хигинс с 21 точки. Уил Клайбърн вкара 15 точки и овладя 12 борби за победителите, докато за италианците Анрю Гаудлок бе най-резултатен със своите 17 точки.

Силни начални 10 минути край Босфора се оказаха напълно достатъчни за Реал. Мадрид поведе с 28:19 след една част при визитата си на Анадолу Ефес, а след това само поддържаше разликата, макар турците да се доближаваха опасно близо на моменти, като силите им не стигнаха за нещо по-значимо.

Лука Дончич започна новия сезон с гръм и трясък – 27 точки, 4 борби и 4 асистенции за само 27 минути игра. Густаво Айон вкара 16 и овладя 10 борби, а за загубилия тим най-добър и резултатен бе Ерик МакКълъм с 26 точки.