Левски 2014 тръгна с успех в Балканската лига

Левски 2014 се завърна с победа в Балканската лига. „Сините” надиграха вицешампионите от миналия сезон Куманово след 85:78, въпреки че имаха известни проблеми със състава. Преди срещата от различни травми и болежки се оплакваха Веселин Веселинов и Евгени Хаджирусев, но това не си пролича особено при представянето на тима. Двубоят бе и завръщане на Константин Папазов като треньор на Левски 2014 в регионалната надпревара.

Домакините показаха по-отборен стил на игра, като завършиха със 17 асистенции срещу 14 грешки. Те овладяха и повече борби – 41 срещу 28 за гостите, като в нападение статистиката показа 11:8. Следващият мач на Левски 2014 е гостуване на Рилски спортист на 17 октомври.

В края на третата четвърт играчите на Тити Папазов успяха да отворят малко по-комфортна преднина от 6-8 точки, която се оказа невъзможна за обрат от страна на гостите. „Сините” поддържаха тази разлика през цялата последна част и заслужено стигнаха до успеха.

Веселин ВЕСЕЛИНОВ

Крилото се включи от пейката, тъй като не се чувстваше на 100 процента преди мача. Това обаче не му се отрази, като ветеранът се отличи с 23 точки и 9 борби за домакините. Той добави към визитката си още 2 асистенции и 2 откраднати топки.