Берое приключи с Европа

image

Берое отпадна от европейските турнири, още преди те реално да са започнали. Носителят на Купата и Суперкупата на България загуби и домакинството си на белгийския Монс. След 69:88 като гост, този път съставът на Любомир Минчев бе разбит в Стара Загора с 66:79. „Заралии” се нуждаеха от успех с 20 точки, за да елиминират съперника си, като дори по-малка победа можеше да им донесе влизане в групите на ФИБА Къп заради евентуална въртележка с други отпаднали клубове. За съжаление, огромната разлика от 32 точки в двата мача, сега вече не им дава подобни шансове.

Така Берое ще трябва да се концентрира изцяло върху представянето си в родното първенство. Клубът пропуска и мачовете от Балканската лига заради разминавания с ръководството на турнира, чийто шампион се води в момента.

В началото на последната четвърт разликата бе само точка при 56:57. Последва обаче серия от 14:3 за гостите, която отвори ножицата до 12 точки, а оттам вече бе невъзможно за „зелените” да се върнат и да сътворят чудото.

Тре ДЕМПС

Гардът на Монс бе най-ефективен и вземаше верните решения в правилния момент. Той се отличи с 16 точки и 5 асистенции, като вкара и двата си опита от тройката за 26 минути от пейката на белгийците.