Академик излезе на балканската сцена с гръм и трясък

Академик Бултекс 99 дебютира в Балканската лига с гръм и трясък и победа с 94:83 като гост на черногорския Ибър (Рожайе). За пловдивчани това бе първи мач в регионалния турнир, който тази година бележи десетото си юбилейно издание, чието начало бе дадено именно от днешния мач.

КАКВО СЕ СЛУЧИ

Невероятно първо полувреме изстреля “студентите” на Асен Николов към блестящото начало на международното им участие. В рамките на началните 20 минути на сезон 2017/2018 в турнира, Академик Бултекс 99 реализира 56 точки, като така поведе с 18 в средата на двубоя – 56:38.

Набраната от гостите скорост спадна през второто полувреме, но това не ги лиши от победата, която бе узаконена с 11 точки повече в полза на българите – 94:83. Случайно или не, точно толкова тройки вкараха пловдивчани – 11/18 (61.1%).

ЦИФРИТЕ

Петима от Академик вкараха поне по 12 точки. Васил Бачев бе най-резултатният със своите 17, а триото Манюъл Джонсън – Васил Михайлов – Шакир Смит нанизаха по 16 всеки. Михайлов запълни статистиката си и със 7 борби и 5 асистенции, докато петият реализатор бе Айзея Юмипиг с 12 точки и 4 асистенции.

КАКВО СЛЕДВА

Академик Бултекс 99 приема албанския Тирана на 18 октомври. Черногорците, които също са дебютанти в Балканската лига, гостуват на едно от най-тежките места в турнира – Куманово.