Ямбол измъчи Академик, но падна в Пловдив

22338842_1479194665498071_7224447370722176776_o

Академик Бултекс 99 записа трудна победа над Ямбол на старта на НБЛ, след като се наложи със 78:72 у дома.

Официалното завръщане на Иван Чолаков начело на гостите даде импулс на тима от града край река Тунджа, като след първата част те изоставаха със само една точка – 20:19. През вторите 10 мин. обаче Академик Бултекс 99 показа, че отново ще има претенции да е сред факторите в НБЛ и натрупа преднина, като след още 20 мин. игра домакините вече водеха с 61:50. В заключителната четвърт Ямбол се вдигна на щурм и я спечелиха с 22:17, но силите на тима стигнаха единствено за съкращаване на разликата.

Разликата

Академик Бултекс 99 показа значително по-точен мерник от тройката – 15 вкарани от 31 опита (48%), срещу едва 3 точни шута от 12 стрелби (25%) за Ямбол. Именно това се оказа и ключът към победата за домакините, тъй като в останалите елементи на играта двата тима бяха равностойни.

Айзея ЮМПИНГ

22289730_1479194058831465_6372638778779540585_o

Гардът на домакините изкара почти целия мач на паркета, като за 33:29 мин. отбеляза 22 точки при стрелба 5/8 за 2 точки и 4/6 от тройката. 183-сантиметровият плеймейкър записа още 4 борби, 5 асистенции и 2 откраднати топки.