Лукойл Академик тръгна по шампионски

22219831_1478897002194504_6327527164021542960_o

Лукойл Академик започна повече убедително защитата на титлата си в НБЛ.

Тимът на Шарон Друкер победи с 95:75 у дома Рилски спортист – един от отборите, от които се очаква да са основна конкуренция на „студентите“ през сезона. Може би амбициран от отпадането си от Шампионската лига, Лукойл Академик стартира срещата силно и след първите 10 мин. поведе с 27:14, а след 26:20 във втората четвърт, полувремето дойде при 53:34 за „студентите“. На почивката изглежда наставленията на Людмил Хаджисотиров – Удо не успяха да стигнат до играчите на Рилски и те отново отстъпиха, като заключителните 10 мин. дойдоха при 77:46 за домакините. Единствено в последната четвърт гостите от Самоков успяха да вкарат повече от Академик – 29:18, но това стигна само за закръглянето на разликата за загубата им на точно 20 точки.

Разликата

Рилски спортист показа слаб процент успеваемост в стрелбата за 2 точки, като играчите на тима вкараха 17 от 39 опита, или 43%. От другата страна „студентите“ бяха далеч по-точни с 26 вкарани от 34 стрелби – 76%. Сериозно предимство Лукойл Академик имаше и в борбата под коша, където баскетболистите на Шарон Друкер овладяха 35 топки срещу 20 за тези на Людмил Хадижсотиров.

22290073_1478897038861167_8869317976743872202_o

Божидар Аврамов и капитанът Асен Великов изиграха страхотен двубой за шампионите, като първият завърши с 10 точки и 6 асистенции, а вторият записа 8 асистенции като влезе от резервната скамейка. Кийт Клентън също беше на ниво като завърши с дабъл-дабъл от 12 точки и 11 борби.

Дерек Райт беше най-резултатен за Рилски спортист с 18 точки, а Димитър Маринчешки добави 14 и цели 5 откраднати топки, част от общо трудните за вярване 14, записани от тима.

Далтън ПЕПЪР

22339070_935833176568575_8250861670551346852_o

196-сантиметровото крило изигра буквално безпогрешен мач за Лукойл Академик, като беше най-резултатен с 19 точки. Американецън не пропусна нито една стрелба в срещата – 2/2 за 2 точки и 5/5 от тройката като записа и по една борба, асистенция и открадната топка.