Берое не остави шанс на Спартак

22219842_1479171932167011_6299508084066826653_o

Авторитетно начало на сезона в НБЛ записа Берое, след като спечели убедително със 104:83 гостуването си на Спартак в Плевен.

Гостите поеха инициативата още с началото на срещата, като след 10 мин. игра вече водеха с 24:13. През втората част нещата на терена не се промениха особено и воденият от националния селекционер Любомир Минчев тим методично натрупа солидна преднина, като почивката дойде при резултат 47:27. След прекъсването нападението на Берое работеше почти безпогрешно и тимът наниза още 32 точки в коша на домакините, които, от своя страна, отбелязаха само в нея почти колкото през първото полувреме – 23 точки. Така заключителната четвърт започна при 80:50, което уби интригата за последните 10 мин. Все пак Спартак не се предаде без бой и я спечели с 33:25, но и това не помогна за преглъщане на тежката загуба от носителя на Купата и Суперкупата на България.

Разликата

По-високият процент стрелба за 2 и 3 точки позволи на Берое да натрупа толкова голяма преднина през първите 3 четвърти, че да не се притеснява от обрат в четвъртата. Тимът от Стара Загора стреля 70% за 2 точки (28/40) срещу 54% (19/35) за Спартак, както и 52% (11/21) от тройката, където домакините записаха 47% (10/21). Това позволи на Берое общо шестима баскетболисти да завършат с двуцифрен точков актив. Гостите имаха и предимство в борбата под коша – 30 срещу 21 овладени топки.

Алекс ДЕЙВИС

Американското крило записа най-много точки в мача – 25, като стреля 9/11 за 2 точки, 1/1 от тройката и 6/6 от наказателната линия. Освен това записа 4 борби, 2 асистенции и 2 откраднати топки.