Разгром за Берое при дебюта в Европа

image

Берое дебютира с тежка загуба в европейските клубни турнири. Съставът на Любомир Минчев отстъпи при визитата на белгийския Монс с 69:88 във втория кръг на квалификациите на ФИБА Къп. Двубоят бе исторически за „заралии“, които до момента нямаха изяви в надпреварите на европейската централа. Те обаче със сигурност няма да го запомнят с положителни емоции, предвид сериозния пасив, с който се прибират в България.

Родният тим не успя да се противопостави на физическото преимущество на домакините, които доминираха в подкошието, играха с много висок процент на стрелба и допускаха сравнително малко на брой грешки. Баскетболистите на Берое пък разчитаха основно на стрелбата от разстояние, но това не им донесе успех, бидейки със скромните 30% сполучливи изстрела.

Реваншът е на 11 октомври от 20:30 часа в Стара Загора. Носителят на Купата и Суперкупата на България се нуждае от чудо, за да може да заличи сериозния пасив и да влезе в групите на ФИБА Къп. По всичко личи, че Берое ще остане да воюва на три фронта – първенство, купа и Балканска лига.

Началото на последната четвърт се оказа ключово за крайния изход на мача. Българският тим имаше сериозни проблеми с играта в защита в тези моменти, като високите играчи – Дейвис, Кемп и Янев вече бяха увиснали с по 4 нарушения, което не им позволи да са активни в отбрана. Домакините се възползваха от това и след серия от 14:0 за 5 минути вдигнаха разликата на 23 точки и заслужено се поздравиха с успеха.

Кристофър ДЖОУНС

image (1)

Плеймейкърът на домакините направи почти перфектен двубой. Американецът диктуваше умело нападенията на своя тим, като бе еднакво полезен, както в соловите акции, така и при разпределението на топката. Той завърши мача с 19 точки, 8 борби и 4 асистенции, като бе 8/11 при стрелбата за 29 минути на паркета.