Ударно начало на сезона за Везенков

dk7tg6uwsaa_y5o

Александър Везенков започна третия си сезон с екипа на Барселона в Liga ACB по повече от страхотен начин.

206-сантиметровото ни тежко крило беше сред най-добрите за каталунците при победата с 87:82 над Баскония у дома, която даде начало на кампанията в най-силното клубно първенство на континента. Новият треньор на Барса Сито Алонсо заложи на Везенков в стартовия състав за дербито срещу бившия си тим, а националът ни му даде да разбере, че е взел правилно решение.

dk6d1mgx0ae7wui

За близо 29 мин. на паркета, Сашо завърши с 19 точки при стрелба 5/6 за две точки и 3/7 от тройката, като хвана и 7 борби – 6 в защита и 1 в нападение. Така националът ни завъртя коефициент на полезно действие от 20 пункта. За Баскония с 19 точки се отличи Марселиньо Уертас, който направи повторен дебют за тима от Витория след 6-годишно прекъсване, в 4 от които носеше екипа на Барса.

Барса стигна до победата благодарение на фантастичната си игра в четвъртата част. Тя започна при резултат 67:56 за Баскония, но Везенков и компания успяха да се наложат с 31:15 в нея и в крайна сметка измъкнаха дербито.

dk7pwlyxoaaj-eg

Тома ЮРТЕЛ

Френският плеймейкър на Барселона изигра впечатляващ първи официален мач за тима след пристигането си от Анадолу Ефес през лятото, като завърши с 23 точки – 7/10 за две, 2/2 от тройката и 3/5 от наказателната линия. Само една асистенция лиши гардът от дабъл-дабъл, а с едната си борба в защита той записа КПД от цели 29 пункта.