Силен Лилов падна от бившия си тим

rsz__ak17741

Иван Лилов не успя да изведе нови си тим Дебрецен до победа в първия кръг от унгарския елит.

Гардът се изправи срещу бившия си отбор Сегед на старта на шампионата, като беше в стартовата петица за своите и завърши с 12 точки, но Дебрецен падна с 66:78 пред близо 1300 свои привърженици. Първата част завърши наравно – 16:16, а след втората гостите взеха лека преднина и полувремето дойде при резултат 35:33 за Сегед. След почивката „синьо-черните“ контролираха срещата и измъкнаха третата и четвъртата части с малка разлика – 19:15 и 24:18, което им позволи да стигнат комфортно до победата. Джамал Джоунс беше най-резултатен за Дебрецен с 18 точки, а Айзея Армууд добави 16. За победителите Сегед с 20 се отличи Марко Болтич.