Павел Маринов изгуби мача на „звездите“

21731524_1470404913038174_4243605764412774953_o

Павел Маринов и неговият Стяуа загубиха „звездното“ дерби с Цървена звезда от предсезонната си подготовка.

Румънският тим отстъпи със 70:100 в Белград, като Маринов беше титуляр и завърши с 4 точки, 3 асистенции и 1 борба за 25:28 мин. Първата четвърт беше за Стяуа – 25:22, но във втората домакините взеха преднина и почивката дойде при 48:38 за Звезда. След нея сръбският тим продължи да поддържа лека преднина, като заключителните 10 мин. започнаха при 69:57. През тях обаче домакините тотално надиграха Маринов и съотборниците му и стигнаха до победата след 31:13 в последната четвърт.

С огромно значение за изхода на двубоя се оказаха реализираните цели 21 фаула от 35 опита за Цървена звезда, както и сериозното превъзходство в борбата – 33 срещу 21. Джеймс Фелдън беше най-резултатен за победителите с 24 точки, а Милко Биелица добави 19. За тима не игра новото звездно попълнение Перо Антич.