Сърбия потрепери, но елиминира Унгария

image (1)

Сърбия не изигра най-убедителния си мач на Евробаскет 2017, но все пак успя да се класира за 1/4-финалите, където ще срещне Италия.

„Репрезентацията“ се наложи с 86:78 над Унгария без да си дава много зор. Само за първите 7 мин. сърбите допуснаха 5 грешки, което позволи на съперника им да се държи близо в резултата, но все пак първата четвърт завърши 24:16 за тях. През вторите 10 мин. Сърбия достигна за пръв път до двуцифрена преднина – 33:23 като в крайна сметка полувремето дойде при 48:41. Едва след прекъсването мачът влезе в желаното от сърбите темпо, като в средата на третата час те достигнаха и до най-голямата си преднина – 18 точки. В заключителните 10 мин. обаче нещата се обърнаха и Унгария беше много близо до обрат, като ги спечели с 25:17, но в крайна сметка не се стигна до изненада.

image

Огнен Кузмич беше най-полезен за Сърбия с дабъл-дабъл от 17 точки и 10 борби, Богдан Богданович добави 17 точки и 6 асистенции, а Бобан Марянович се отчете с 14 точки и 6 борби. Най-големи главоболия на победителите създаде Золтан Перл, отбелязал 22 точки и хванал 7 борби.