Безмилостна Латвия съсипа Черна гора

image

Латвия не показа никаква милост към Черна гора и спечели с повече от категоричното 100:68 първия за деня 1/8-финал на Евробаскет 2017.

С изключение на началните минути, когато играчите от бившата югославска република излязоха напред в резултата с 1 точка, Кристапс Порзингис и компания държаха водачеството през цялата среща. След много силна първа четвърт и 27:15 за Латвия, през вторите 10 мин. Черна гора стоеше малко по-добре на терена, като почивката дойде при 53:37 за латвийците. След почивката обаче символичните домакини не показаха никаква милост и увеличиха драстично преднината си, която в края на двубоя достигна 35 точки.

image (1)

Латвия доминираше във всички аспекти на играта, като тимът записа 59% успеваемост при стрелбата за 2 точки и впечатляващите 60% от тройката при 16 вкарани от 25 опита. Борбата в подкошието пък изглежда беше запазена единствено за символичните домакини, които взеха общо 40 отскочили топки (33 в защита и 7 в нападение) срещу едва 25 (17:8) за Черна гора.

Голямата звезда на Латвия Кристапс Порзингис завърши с 19 точки и 6 борби, а най-резултатен за победителите беше Янис Тима с 21 точки. Силно се включии Янс Стрелниекс, който се отчете с 12 точки и 7 асистенции. За Черна гора единствено Боян Дублевич и Никола Вучевич записаха двуцифрен точков актив – съответно 21 и 16.

image (2)

Следващата задача на латвийците обаче ще бъде далеч по-сложна, тъй като на 1/4-финал те ще се изправят срещу Словения в един очакваните с най-голям интерес сблъсъци.