Италия ни показа как се бие Финландия

image (9)

Приятната изненада от първата фаза на европейското първенство – Финландия приключи своя път на турнира. В първия си мач извън Хелзинки, „суоми“ загуби, а оттам и отпадна от шампионата. След като постигнаха 4 победи в собствената си зала, сега Петери Копонен и компания допуснаха поражение от Италия с 57:70 и сложиха край на участието си на европейското на 1/8-финалната фаза.

„Скуадрата“ ни показа нагледно как могат да бъдат спрени големите звезди на финландците. Италианците изиграха перфектно първо полувреме, в което оставиха съперника си да вкара само 19 точки, повеждайки именно с толкова на почивката. За тези първи 20 минути Копонен и голямата надежда на „суоми“ Лаури Марканен вкараха едва 2 точки. След почивката гардът на Барсенола опита да промени нещата, като реализира 13, но това не бе достатъчно, за да се стигне до обрат.

Марко Белинели бе над всички със своите 22 точки и 4 борби, докато Луиджи Датоме добави 15 за успеха на Италия. На ¼-финалите „скуадрата“ очаква победителя от сблъсъка между Сърбия и Унгария.