Сърбия се позабавлява с Белгия

Сърбия приключи с победа участието си в група D на европейското първенство. „Репрезентацията” се поздрави с безпроблемен успех над Белгия, който бе четвърти за западните ни съседи, обрисувайки от своя страна четвъртото поражение на „червените дяволи”. Съставът на Саша Джорджевич разби белгийците със 74:54 и ще завърши на втора позиция, след Русия, ако не се стигне до тройна въртележка заедно с Латвия. Това ще стане ясно малко по-късно, когато е последният двубой в групата на прибалтийците с домакините от Турция.

Джорджевич използва срещата, за да даде максимално време на всеки един от своите баскетболисти. В резултат на това над всички бе Бобан Марянович. 222-сантиметровият център на Детройт се отличи с 22 точки, 7 борби и 1 чадър за 22 минути на паркета. За Белгия Еманюел Лекомт завърши с 12 точки, 3 борби и 2 откраднати топки.

Ако Сърбия остане на втора позиция ще играе с третия от група С Черна гора в очертаващото се свирепо югославско дерби. При успех на Латвия над Турция, тимът ще спечели групата и ще играе с Унгария. Тогава латвийците ще са втори, а руснаците – трети…