Пау Гасол е реализатор №1 на Евробаскет

Пау Гасол задмина Тони Паркър и официално изкачи реализаторския връх за всички времена на европейски първенства. 37-годишният ветеран вече е №1 в ранглистата по отбелязани точки на финали, а постижението му стана факт през втората част на последния мач на Испания от група С в Клуж Напока срещу Унгария. Центърът вкара тройка за 33:18 при 4:51 минути до почивката, с което измести френската звезда от челната позиция, увеличавайки актива си до 1104 реализирани точки.

В крайна сметка Пау завърши с 20 за същия период игра на паркета, с което вече има 1111 в 56 мача, или средно по 19,8 на двубой. Испания пък разгроми „маджарите” с 87:64 и безапелационно се класира за 1/8-финалите в Истанбул. Там тимът ще се изправи срещу четвъртия в група D, който ще бъде определен в срещата между Латвия и Турция по-късно тази вечер. Унгарците също са в елиминациите, като въртележка ще посочи и техния съперник.