Словения отвя Исландия и продължава напред

image

Словения се класира за следващия етап на Евробаскет 2017, след като спечели и четвъртия си мач от група „А“ в Хелзинки.

Горан Драгич, Лука Дончич и компания се отвяха със 102:75 аутсайдера Исландия и оглавяват еднолично временното класиране преди изиграването на останалите мачове. През първото полувреме двубоят не предвещаваше такава голяма разлика за словенците, като Исландия дори успя да натрупа аванс от 5 точки в края на първата четвърт. През вторите 10 мин. обаче Словения успя да си върне водачеството и системно увеличаваше преднината си. След почивката разликата набъбна на впечатляващите 32 точки в полза на „драконите“, което им позволи спокойно да доиграят мача.

image (1)

Горан Драгич отново поведе Словения напред, като завърши с 21 точки, 4 борби и 4 асистенции, а Яка Блажич добави 15 точки. Детето-чудо на словенския баскетбол Лука Дончич пък се отчете с 13 точки и 7 борби. За Исландия най-резултатен беше Мартин Хермансон с 18 точки, а по 14 реализираха Хлинур Баерингсон и Хаукур Палсон.