Литва съсипа Украйна и прескочи групата

image

Литва хвърли здрав бой на Украйна и спечели с 94:62 четвъртия си мач от група „В“ на Евробаскет 2017, която се играе в Тел Авив.

С победата тимът от прибалтийската държава вече има актив от 7 точки с три спечелени и една загубена среща, което им гарантира място в следващата фаза на шампионата. Украйна успя да излезе напред в резултата единствено в самото начало на срещата, тъй като Володимир Кониев отбеляза първия кош за мача. Последва серия от 9-0 за Литва, която предвещаваше какво очаква украинците. Първата четвърт завърши 27:10 за тима от прибалтийската държава, а във втората Украйна успя леко да намали изоставането си като я спечели и полувремето дойде при резултат 44:30. След почивката обаче Литва рязко вдигна оборотите, като в един момент достигна преднина от 32 точки и това елиминира всякакви надежди на украинците за обрат.

image (1)

Най-полезен за победителите стана Йонас Валанчиунас с дабъл-дабъл от 22 точки и 14 борби, а Миндаугас Кузминскас добави 17. За Украйна единствено Артьом Пустовий записа двуцифрен точков актив, но какъв само – 29 точки, а 2 борби не му стигнаха за дабъл-дабъл.