Сърбия изправи до стената Турция

image33

Близо 10 хиляди зрители във „Фенербахче Арена“ останаха разочаровани, след като Турция допусна второ поражение в група D от европейското първенство. 3 дни след загубата от Русия със 73:76 домакините на турнира в Истанбул трябваше да преглътнат още едно огорчение. Този път то дойде от Сърбия. „Репрезентацията“ удари турците с 80:74 и на свой ред регистрира втора победа след три изиграни двубоя.

Мачът премина основно под диктовката на гостите, които в средата на втората четвърт достигнаха до аванс от 14 точки. Съставът на Уфук Сарича обаче не се предаде и в началото на последната четвърт успя да обърне развоя. За съжаление на домакините, това бе само моментно проявление, тъй като сърбите бързо си върнаха контрола и в крайна сметка не допуснаха успехът да им се изплъзне.

Така момчетата на Саша Джорджевич направиха решителна стъпка към преодоляване на груповата фаза и по всичко личи, че няма да поднесат неприятната изненада. Нещо, което не е гарантирано за домакините, които са в долната половина на класирането и все още са застрашени от сензационна развръзка.

В основата на успеха на Сърбия бе Стефан Йович. Гардът завърши с впечатляващите 15 точки и 9 асистенции, като добави още 4 борби и 2 откраднати топки. Богданович добави 17 точки за победата, а Лучич се отличи със 7 и 9 борби. За Турция Махмутоглу завърши с 19 точки.

В следващия кръг, утре от 17:00 часа Сърбия се изправя срещу Великобритания, а от 21:00 домакините срещат Белгия в на практика директен сблъсък за втората фаза.