Белгия опита, но не успя да спре Русия

Русия продължава без загуба на Евробаскет 2017, след като в третия си мач от група „D” победи трудно със 76:67 Белгия в Истанбул.

Белгийците бяха близо до изненадата, след като през първото полувреме се държаха повече от равностойно срещу „сборная“ и не допуснаха нито веднъж двуцифрено изоставане, като дори на няколко пъти успяваха да поведат. Все пак Русия съумя да остане леко напред, като спечели с по една точка първата и втората части, съответно 19:18 и 16:15. След почивката тенденцията се запази, а ниският процент стрелба на руснаците – едва 27% от тройката и 41% за две точки в края на мача, не им позволи да поведат с повече от 9 точки до края на двубоя. В последните минути на срещата белгийците отново помечтаха за обрат, като 44 сек. преди сирената Максим де Зеув намали изоставането на 5 точки при при 67:72 с два точни наказателни удара. До края на обаче те не отбелязаха повече, а с по два вкарани фаула Дмитрий Хвостов и Андрей Воронцевич оформиха крайния резултат, с който тимът им оглави временното класиране в група „D“.

image (1)

Алексей Швед изигра поредния си силен мач за Русия и завърши с 20 точки, 6 борби и 6 асистенции, Тимофей Мозгов добави 12 точки, а Хвостов и Никита Курбанов вкараха по10. За Белгия Де Зеув беше най-точен с 15 точки.