Сърбия рухна срещу Русия

Русия направи голяма крачка към челно класиране в група D на EвроБаскет 2017. В Истанбул руснаците спечелиха със 75:72 срещу един от фаворитите на целия турнир въобще – Сърбия, а по този начин вече имат две победи в два мача, докато “плавите” са с баланс 1-1.

Западните ни съседи могат да съжаляват за пропуснатите си наказателни удари, които бяха общо 11 (24/35). Освен това руската защита намери начин да опази почти перфектно Богдан Богданович, който въпреки че завърши с 19 точки, пропусна 8 шута от игра и направи 3 грешки

Алексей Швед бе двигателят на руския успех. Най-скъпоплатеният играч в Европа вкара 22 точки за 29 минути, а Тимофей Мозгов и Никита Курбанов дадоха своето с по 11 точки всеки.

Двата тима се бориха за надмощие дълго, но в крайна сметка Русия поведе за по-дълго малко след началото на четвъртата част и не изпусна позицията на лидер до самия край. Сърбите имаха шансове да пратят мача в продължение или дори да победят във финалните секунди, но отново стрелбата от наказателната линия се оказа рубикон.

Швед направи и 4 асистенции, докато Дмитрий Хвостов и Андрей Воронцевич дадоха по 5.

Русия излиза срещу Белгия в понеделник, а Сърбия играе с Турция, отново в първия ден на новата седмица.