Неудържим Богданович отказа Унгария без Ханга

image (2)

Боян Богданович изведе Хърватия до победа с 67:58 над Унгария в мач от група „С“ на Евробаскет 2017, която се играе в Клуж-Напока.

203-сантиметровото крило на Индиана Пейсърс пое диригентската палка в тима си и го измъкна в тежкия двубой, завършвайки с 23 точки и 7 борби при стрелба 5/6 за 2 точки, 10/11 от наказателната линия и 1/5 от тройката.

Ключов момент в мача се оказа контузията на капитана и голяма звезда на Унгария – Адам Ханга, който напусна терена по посока съблекалните в края на втората четвърт и повече не се завърна в игра, като изгледа второто полувреме от резервната скамейка.

image (4)

Неубедителната стрелба в близост до коша на хърватите и енергичните действия на Унгария превърнаха мача в един от най-оспорваните на първенството до момента. Тройка на Марко Томаш за 59:53 даде глътка свеж въздух на Хърватия в началото на заключителните 10 мин., а до края унгарците не успяха да наваксат изоставането си. Дарио Шарич също се включи много силно за победителите и отбеляза 15 точки, докато за Унгария най-резултатен с 12 точки беше Золтан Перл.