Богданович открадна шоуто в дебюта на Порзингис

image (13)

Въпреки обстоятелствата, Сърбия започна победоносно участието си на ЕвроБаскет 2017. Западните ни съседи победиха Латвия с 92:82, макар че са със състав, който е далеч от оптималния такъв. Селекцията на легендарния Саша Джорджевич се пребори за успеха в Истанбул, най-вече благодарение на фантастичния днес Богдан Богданович.

Мачът от група D бе официален дебют за Кристапс Порзингис с мъжкия национален отбор на Латвия.

Гардът, за когото обстановката край Босфора е отлично позната, защото все пак в последните три години той бе лидер на Фенербахче, наниза 30 точки! Още на почивката новото попълнение на Сакраменто имаше 13 точки срещу името си, а след относително тиха трета четвърт, отново избухна в четвъртата, закръгляйки актива си през второто полувреме на общо 17. Той добави 4 асистенции и 3 борби, както и 1 открадната топка за 35 минути игра.

Богдан получи подкрепа от Милан Мачван с 14 точки и 10 борби, Бобан Марянович вкара 13 точки, а Стефан Йович допринесе с 5 точки, 4 откраднати топки и 8 асистенции.

Сърбите се върнаха в мача след разлика от 12 точки в полза на Латвия още през първата част, а след като установиха контрол над мача, не позволиха на балтийците да се върнат начело отново.

Давис Бертанс бе отличникът за Латвия с 23 точки и 6 асистенции. По-големият му брат Дйарис вкара 16, а голямата звезда на отбора Кристапс Порзингис се задоволи с 18 точки и 4 чадъра, но натрупа лични нарушения през второто полувреме и не бе максимално пълноценен.