Белгия удари британците след почивката

image

Белгия победи със 103:90 Великобритания в първия мач от група „D” на Евробаскет 2017, която се играе в Истанбул.

Силно второ полувреме и тотална доминация в борбата под двата коша (47:33 борби) позволиха на символичните домакини да стигнат до победата в дебютния си мач. Британците започнаха по-добре и поведоха с 26:24 след първата четвърт, но във втората белгийците успяха да наваксат изоставането си, че и да обърнат мача, като почивката дойде при резултат 54:53 в тяхна полза.

image (1)

Третите 10 мин. започнаха много силно за тима от Острова, който поведе с 63:55 след кош на бившия играч на Лукойл Академик Киърън Ачара малко по-малко от 5 мин. преди края на частта. Постепенно Белгия успя да намали изоставането си, като стигна до нов обрат минута и половина преди сирената след тройка на Жан Салуму за 69:67, а серия от още 4-0 в последните секунди прати Великобритания в нокдаун. Заключителната част мина изцяло под диктовката на белгийците, които не позволиха на съперника да се доближи на по-малко от 4 точки и приключиха срещата със самочувствие.

Максим де Зеув беше най-резултатен за победителите с 21 точки и 7 борби, а Сам ван Росом и Пиер-Антони Жилет добавиха съответно 19 и 17 точки. За Великобритания Гейб Оласени се отчете с дабъл-дабъл от 21 точки и 11 борби.